“Despacito” e 2018-ës/ Bëhuni gati të kërceni sepse Luis Fonsi publikoi hitin e verës – AlpeGossip
“Despacito” e 2018-ës/ Bëhuni gati të kërceni sepse Luis Fonsi publikoi hitin e verës

“Despacito” e 2018-ës/ Bëhuni gati të kërceni sepse Luis Fonsi publikoi hitin e verës

Luis Fonsi është kthyer në një nga personazhet më të dashur e më të njohur në të gjithë botën që pasi publikoi hitin e verës së kaluar “Despacito”.

“Despacito”  u kthye në kolonën zanore të vitit 2017 duke rrëmbyer mbi 5 miliardë klikime në You Tube dhe duke thyer rekord botëror si kënga më e dëgjuar ndonjëherë.

Por Luis Fonsi nuk ndalet dhe duket se edhe këngën e tij më të re do ta kthejë në superhit veror. Këngëtari i famshëm sapo ka publikuar klipn e ri “Calypso” me reperen Stefflon Don dhe suksesi i saj duket i garantuar pasi në vetëm një ditë ka marrë 1.5 milionë shikime në You Tube.