DITËLINDJET E 28 JANARIT/ Njihuni me FIGURAT e njohura botërore që festojnë sot. Nga Ismail Kadare tek… (FOTO) – AlpeGossip
DITËLINDJET E 28 JANARIT/ Njihuni me FIGURAT e njohura botërore që festojnë sot. Nga Ismail Kadare tek… (FOTO)

DITËLINDJET E 28 JANARIT/ Njihuni me FIGURAT e njohura botërore që festojnë sot. Nga Ismail Kadare tek… (FOTO)

Nëse ju festoni ditëlindjen sot, 28 janar 2019:Këtë vit mund të prisni ndryshime dhe një zhvillim të favorshëm, kryesisht të situatës suaj financiare: paga, hua, investime apo të ardhura të tjera

 

 

 

Viti sjell shumë njerëz të rinj që vijnë në rrethin tuaj të miqve ose mjedisin profesional. Do të jetë një vit i favorshëm për martesë dhe gjithçka që lidhet me familjen.

Gjatë vitit, do të merrni një propozim që do t’ju japë krahë për një shpresë të madhe, gëzim.

Por cilat nga figurat e njohura botërore feston sot? AlpeNews.al ju njeh me disa prej tyre:

Ariel Winter, 21 (Aktore)

Gianluigi Buffon, 41 (Futbollist)

Rick Ross, 43 (Reper)

Camila Alves, 37 (Modele)

Maluma, 25 (Këngëtar)

Ismail Kadare
(Novelist, poet, eseist)