DITËLINDJET E 9 GUSHTIT/ Kush ka lindur sot për tu kujtuar gjithë jetën: Nga Whitney Houston tek… (FOTO) – AlpeGossip
DITËLINDJET E 9 GUSHTIT/ Kush ka lindur sot për tu kujtuar gjithë jetën: Nga Whitney Houston tek… (FOTO)

DITËLINDJET E 9 GUSHTIT/ Kush ka lindur sot për tu kujtuar gjithë jetën: Nga Whitney Houston tek… (FOTO)

Data shënon 9 gusht dhe AlpeNews.al ju sjell disa nga njerëzit më të rëndësishëm që sot festojnë ditëlindjet e tyre. Por më parë le të njihemi me karakteristikat e tyre

Unike e 9 shtatorit të lindur individual mbështetet në faktin se ata janë të sunduar nga Dielli, i cili drejton shenjën zodiakut, dhe Marsi, e cila rregullon datën e lindjes. Për shkak të kësaj, njerëzit e lindur më 9 gusht janë jashtëzakonisht të sigurt dhe të vendosur. Ata janë energjikë dhe të dhembshëm dhe kanë një mendje kurioze që është kureshtare dhe e etur për njohuri. Të vendosur fort, këta njerëz megjithatë kanë nevojë të mësojnë artin e bindjes në mënyrë që të mos vijnë si të ngurtë dhe të papërkulur. Në përgjithësi, vendasit e 9 gushtit kanë një karakter të ndershëm të ndershëm dhe një perspektivë bujare ndaj jetës dhe njerëzve.

Whitney Houston (Këngëtare)

Sam Elliott (Aktor)

Melanie Griffith (Aktore)

Audrey Tautou (Aktore)

Adelaide Kane (Aktore)

Rhona Mitra (Aktore)

Roy Hodgson (Futbollist)

Daniel Henshall (Aktor)

Ashley Johnson (Aktore)

Chris Cuomo (Avokat)