DITËLINDJET E 9 KORRIKUT/ Kush feston sot? Nga Tom Hanks deri tek shkrimtari… (FOTO) – AlpeGossip
DITËLINDJET E 9 KORRIKUT/  Kush feston sot? Nga Tom Hanks deri tek shkrimtari… (FOTO)

DITËLINDJET E 9 KORRIKUT/ Kush feston sot? Nga Tom Hanks deri tek shkrimtari… (FOTO)

Data shënon 9 korrik dhe AlpeNews.al ju sjell disa nga njerëzit më të rëndësishëm që sot festojnë ditëlindjet e tyre. Por më parë le të njihemi me karakteristikat e tyre.

Të lindurit më 9 korrik janë shënja e gaforres. Gaforret priren të jenë jashtëzakonisht emocional dhe të gjejnë veten duke jetuar me të ardhmen. Ata e kanë shumë të vështirë të hapen me të tjerët për problemet e tyre. Personat e tillë duken të trembur në fillim, por zakonisht kjo nuk zgjat shumë. Ata gjithmonë kanë gusto të mira. Gaforret janë shenja e ujit. Gaforret nuk janë gjithmonë të kënaqur; megjithatë, kjo është ajo që i bën ata të ndryshojnë. Kjo veçori i lejon ata që herë pas here të sjellin një kthesë interesante në jetën e tyre. Ata kanë shpresa të mëdha për veten e tyre dhe gjithmonë punojnë shumë për t’u siguruar ato që duan.

Amanda Knox (Shkrimtare)

Barbara Cartland (Autore)

Courtney Love (Këngëtare, aktore)

Cris Cyborg (Boksiere)

Enrique Murciano (Aktor)

Franz Boas (Antropolog)

O. J. Simpson (Futbollist)

Jordan Belfort (Autor tekstesh)

Morgana Mcnelis (Stiliste)

Tom Hanks (Aktor)