“DJAJ QË DONIN TË NA DIGJNIN”/ Big Basta tregon pengesat që ka kaluar me familjen e tij (FOTO) – AlpeGossip
“DJAJ QË DONIN TË NA DIGJNIN”/ Big Basta tregon pengesat që ka kaluar me familjen e tij (FOTO)

“DJAJ QË DONIN TË NA DIGJNIN”/ Big Basta tregon pengesat që ka kaluar me familjen e tij (FOTO)

Reperi i njohur shqiptar, Big Basta prej vitesh tashmë jeton në Zelandën e re së bashku me Vesa Lumën dhe djalin e tyre. Së fundmi Bigu ka bërë një postim ku tregon se ka kaluar shumë vështirësi për të arritur ku është sot, duke i dhënë një këshillë për familjen popullit shqiptar.

“Familja eshte gjeja me e shenjte ne kete univers! Jam i bekuar cdo te mijetat e sekondit qe jam i rrethuar me energji pozitive, me femi, niper e mbesa, me buzeqeshje dhe qetesi shpirterore… Ne gjithe rrugetimin deri me sot asgje nuk ka qene e lehte sikur duket ne foto. Ka pasur pengesa, lot dhe premtime. Djaj qe donin te na digjnin dhe budallenj qe mendonin se kishin te drejte te gjykonin vendimet tona. Ne fund te fundit, eshte jeta jone dhe vendosim NE per te. Uroj me shpirt te jeni sa me te lumtur dhe qe te kaloni cdo pengese ne jete. Uroj te keni familjet sa me mire dhe femijet tju kene shendet! Sa jeni ne kohe dhe per aq sa keni ne dore, vendosni per te ardhmen e tyre. Gishtin e mesit per ate qe ju bllokon endrrat dhe koken lart se jeni heronj ne syte e familjes suaj! Ju dua shume, edhe nese nuk ndajme te njejtat mendime rreth fushave te ndryshme! Kemi nevoje per njeri tjetrin ne keto kohe injorance!”, shkruan Big Basta.