“DO DOJA TË ISHIM DUKE…”/ Sara Hoxha kujton të atin në ditën e lindjes dhe prek me fjalët (FOTO) – AlpeGossip
“DO DOJA TË ISHIM DUKE…”/ Sara Hoxha kujton të atin në ditën e lindjes dhe prek me fjalët (FOTO)

“DO DOJA TË ISHIM DUKE…”/ Sara Hoxha kujton të atin në ditën e lindjes dhe prek me fjalët (FOTO)

Themeluesi i ekranit të ‘Top Channel’, Dritan Hoxha do të festonte sot ditëlindjen e tij të 52-të. Në këtë ditë të vçantë për të gjithë njerëzit që ndoqën ëndrën e tij, nuk kanë munguar postimet e ndryshme në rrjetet sociale duke e kujtuar me mirënjohje dhe respekt.

Midis shumë postimeve nuk ka munguar dhe ai nga vajza e tij, Sara Hoxha.

“Gëzuar ditëlindjen ba. Do doja të ishim duke thyer rregulla bashkë”, ka shkruar Sara në një foto të të atit në llogarinë e saj.

Edhe personazhe të tjerë të njohur kanë zgjedhur ta kujtojnë si në çdo ditëlindje tjetër themeluesin e ‘Top Channel’, i cili solli një vizon të ri për të gjithë shqiptarët edhe falë platformës dixhitale, ‘Digitalb’ që bëri të mundur që kudo në botë të vazhdonte të flitej gjuha shqip.