DO E ADHURONI/ Ja si të realizoni në shtëpi penelin me shumëngjyra në sytë tuaj – AlpeGossip
DO E ADHURONI/ Ja si të realizoni në shtëpi penelin me shumëngjyra në sytë tuaj

DO E ADHURONI/ Ja si të realizoni në shtëpi penelin me shumëngjyra në sytë tuaj

Nëse jeni aktivë në TikTok, mund ta keni parë trukun që po përdorin vajzat për të krijuar penel sysh në çdo ngjyrë. Duket fare e thjeshtë.

Si fillim, ju duhen tre “përbërës”, të cilët me shumë gjasë i keni patjetër në shtëpi:

– Ujë micellar
– Paletë (ton) sysh, në ngjyra të ndryshme
– Furçë e thjeshtë makeup-i

Tani e merrni me mend se ç’duhet të bëni: Lagni furçën në ujë dhe vendoseni tek ngjyra e paletës me të cilën doni të krijoni “penelin”.

Kuriozë për rezultatin? Ja si duket:

VIDEO