DO E BESONI/ Largimi nga Portokallia, Xhoda: Ofertat janë joshëse por … – AlpeGossip
DO E BESONI/ Largimi nga Portokallia, Xhoda: Ofertat janë joshëse por …

DO E BESONI/ Largimi nga Portokallia, Xhoda: Ofertat janë joshëse por …

Irgen Çela është është një nga aktorët më të dashur të humorit.

Ai është bërë i njohur si ‘Xhoda’ i Portokallisë por edhe në role të tjera si ai i policit.

I ftuar në emisionin ‘Ditë e Re’, Xhoda u shpreh se nuk do të largohej nga Portokallia edhe nëse do ti vinte një ofertë shumë ‘joshëse’.

“Një ofertë mund të jetë vërtetë joshëse. Portokallia është, pa dashur të ofendoj asnjë koleg, është si patentë humori.

Dhe është e vështirë të lësh mbrapa një emër dhe një reputacion kaq të madh qoftë për të marrë lekë më shumë.

Sepse atje ku shkon nuk i dihet a do jetë po kjo fuqi. Përveç punës së madhe që bëjnë aktorët, Portokallia është ngritur dhe ajo vetë instituticion që të jep fuqi ty.

Kur ti ndonjëherë nuk je në lartësinë e duhur, është në lartësinë e duhur e tëra dhe të jep dorë.”