DO TË FILLOJË SË SHPEJTI/ Publikohet promoja e Festivalit të Këngës në RTSH - AlpeGossip
DO TË FILLOJË SË SHPEJTI/ Publikohet promoja e Festivalit të Këngës në RTSH

DO TË FILLOJË SË SHPEJTI/ Publikohet promoja e Festivalit të Këngës në RTSH

Në datat 19 dhe 20 dhjetor në Pallatin e Kongreseve, do të mbahet Festivali i Këngës në RTSH. Me datë 22 dhjetor është finalja e madhe. Festivali këtë vit do prezantohet nga Alketa Vejsiu dhe regjisore është Vera Grabocka.

Alketa ka publikuar së fundmi në profilin e saj të Instagramit, promon e festivalit. Ky është edicioni 58 dhe mes konkurrentëve janë emra shumë të njohur të muzikës.

Olta Boka, Boiken Lako, Kamela Islamaj, Arilena Ara, Elvana Gjata, Kastro Zizo, Stresi dhe Eli Fara, Kanita, Nadia dhe Genc Tukici, Gena, Wendy Mancaku, Devis Xherahu, Robert Berisha, Era Rusi, Sara Bajraktari, Tiri Gjoci, Alto, Valon Shehu, Renis Gjoka, Alberie Hadërgjonaj, do të ndezin skenën në Pallatin e Kongreseve.