DO TË NA FALENDERONI/ Mos i humbisni këto këshilla kur është fjala për rroba – AlpeGossip
DO TË NA FALENDERONI/ Mos i humbisni këto këshilla kur është fjala për rroba

DO TË NA FALENDERONI/ Mos i humbisni këto këshilla kur është fjala për rroba

Keni për të dalë sonte dhe ju po kërkoni nëpër rrobat tuaja për të bashkuar veshjen e duhur, por thjesht nuk mund të gjeni ndonjë gjë që përputhet. Tingëllon e njohur?

Kjo është lloji i luftës që të gjitha gratë kanë, por gjërat nuk duhet të jenë shumë të komplikuara. Ju mund ta bëni shumë më të lehtë jetën tuaj me disa këshilla të zgjuara të modës që ju lejojnë të dukeni sa më mirë në çdo rast. Ju mund të rregulloni zgjedhjet tuaja bazuar në stilin tuaj personal, llojin e trupit dhe personalitetin tuaj, por shumica e këtyre këshillave do të funksionojnë për cilindo grua që gjendet atje.

Gjërat e vjetra duhet të shkojnë!

Këtu duhet të filloni – nuk ka vend për ndryshim nëse nuk e bëni vetë. Hapni dollapin tuaj dhe hidhini një sy mirë rrobave tuaja. Ju duhet të bëni vetes një pyetje të thjeshtë – nëse do të ishit në një dyqan tani, cilat artikuj nga dollapi juaj do të blini? Është një lojë shumë e thjeshtë dhe mjaft efikase që duhet të luani një herë në një kohë. Nëse doni të ndaloni të shpenzoni orë përpara dollapit tuaj, duhet të jetë e rregullt dhe e koordinuar me ngjyrën – grumbullimi i rrobave qon gjithnjë në një rrëmujë. Të gjitha rrobat që vendosni se nuk ju duhet mos i hidhni – dhuroni ato! Në këtë mënyrë, do të ndjeheni shumë më mirë.

Një event i madh po vjen? Bëni shopping me një plan

Pavarësisht nëse po martoheni, ose thjesht po merrni pjesë në një event të rëndësishëm për ju, patjetër që do të kaloni shumë kohë në kërkim të veshjes së duhur. Në mënyrë që të jeni efikas dhe të jeni të lumtur me zgjedhjen tuaj, duhet të bëni pazar me një hairstyle të duhur, grim dhe këpucë, në mënyrë që të shihni fotografinë më të madhe. Gjithashtu, mos harroni të vishni disa të brendshme të këndshme – nuk doni të hidhni poshtë një fustan që nuk duket mirë në ju sepse nuk i keni kushtuar vëmendje linjës tuaj të brekëve.

Tregohu e mençur kur blen një xhaketë

Blerja e xhaketave, palltove dhe blazers ka vetëm një rregull – duhet të përshtatet mbi supet tuaja. Nëse është shumë e ngushtë ose shumë e gjerë, lëreni në dyqan, sepse kjo është një gjë që është shumë e vështirë për tu ndryshuar, edhe nëse keni një rrobaqepës të mirë nga ana juaj.

Rregulli i ekspozimit të lëkurës

Duke folur për rregulla, ne duhet t’i përmendim ato në lidhje me shfaqjen e lëkurës. Është shumë e thjeshtë – tregoni një pjesë të trupit njëherësh. Kështu që, nëse po ekspozoni gjoksin tuaj, kushtojini vëmendje që nuk po e kombinoni atë me minifund dhe anasjelltas. Të ndihesh tërheqëse nuk duhet të bazohet në atë se sa e zhveshur je. Pak mister është gjithmonë një prekje e këndshme.

Trajtoje veten si një mbretëreshë

Bukuria është e lidhur me shëndetin më shumë nga sa mendoni. Kujdesi për shëndetin tuaj fillon me gjumin – pa marrë parasysh sa përgjegjësi keni gjatë ditës, nuk duhet t’i lejoni ato të ndërhyjnë në kohën tuaj të gjumit. Ju keni dëgjuar ndoshta për diçka të quajtur gjumë bukurie, dhe duhet ta dini se nuk është një mit. Pra, investoni në bukurinë dhe shëndetin tuaj duke e mbuluar shtratin tuaj me mëndafsh të pastër.

Kontrolloni çdo kënd

Merrni kohën tuaj kur blini rroba ose zgjidhni sende për një veshje. Kontrolloni çdo kënd të vetes para pasqyrës – nëse ndiheni rehat dhe tërheqëse, do të dukeni kështu. Për më tepër, disa veshje mund të jenë transparente gjatë ditës, kështu që kontrollojini ato në një ndriçim tjetër, vetëm për t’u siguruar.

Hapeni mendjen

Pasja e vetëm një lloj rrobash në dollapin tuaj do të bëhet bajate pas një kohe. Pavarësisht nga aksesorët ose rrobat, provoni gjëra që mendoni se janë të lezetshme, por jo për ju – do të habiteni me rezultatet. Eksperimentoni me ngjyra të reja dhe provoni gjëra të reja me grimin. Provoje qoftë edhe vetëm për argëtim.

Rripat janë shoqet e tua të ngushta

Një rrip i përshtatshëm mund ta bëjë çdo veshje më të mirë. Nëse përdoret në mënyrën e duhur, do të theksoni figurën tuaj duke e bërë belin më të hollë. Pra, duhet të gjeni një mënyrë për ta bërë rripin tuaj të vërehet, dhe mënyra më e mirë për ta bërë atë është që ai të jetë në materiale të ndryshme ose / dhe materiale të kundërta sesa veshja juaj.

Nuk ka asgjë më të mirë se rrobat e qepura – gjeni një rrobaqepës të këndshëm dhe të talentuar dhe rregulloni rrobat tuaja

Ka një arsye të mirë pse rrobat e qepura kushtojnë kaq shumë – ato rrinë në mënyrë perfekte. Disa centimetra këtu dhe atje bëjnë një ndryshim të madh, kështu që mos hezitoni të vizitoni rrobaqepësin tuaj herë pas here. Nëse nuk keni ide rreth asaj që dëshironi të qepni për vete, gjithmonë mund të ndryshoni rrobat që keni blerë. Bëhuni miq me një rrobaqepës të mirë – do ta bëjë tërë procesin shumë më të lehtë.