DO TË PËRFAQËSOJË SHQIPËRINË NË EUROVIZION/ Veprimi i Jonida Maliqit është frymëzues (FOTO) – AlpeGossip
DO TË PËRFAQËSOJË SHQIPËRINË NË EUROVIZION/ Veprimi i Jonida Maliqit është frymëzues (FOTO)

DO TË PËRFAQËSOJË SHQIPËRINË NË EUROVIZION/ Veprimi i Jonida Maliqit është frymëzues (FOTO)

Jonida Maliqi do të përqafësojë Shqipërinë këtë vit në “Eurovision” me këngën “Ktheju tokës”.

Këngëtarja shqiptare tregoi se, pas marrjes së çmimit ka filuar një nismë në mënyrë që të mbledhë fonde, pasi ato të siguruara nga RTSH-ja nuk mjaftojnë.

Ajo tregoi se do të trokasë në çdo derë institucioni, biznesi dhe jo vetëm, për t’u kërkuar personalisht ndihmë.

Ditën e sotme ajo tregoi se, ka dërguar një kërkesë drejtuar kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajt.

Jonida publikoi një foto ku ndodhej pranë Bashkisë me dokumentin në duar, ndërsa shkruan: “Shqipëri e ëmbla Shqipëri”.