“DO TË TA MARR KARRIERËN DHE BURRIN”/Këngëtarja shqiptare “kapet keq” me kolegen (FOTO) – AlpeGossip
“DO TË TA MARR KARRIERËN DHE BURRIN”/Këngëtarja shqiptare “kapet keq” me kolegen (FOTO)

“DO TË TA MARR KARRIERËN DHE BURRIN”/Këngëtarja shqiptare “kapet keq” me kolegen (FOTO)

Është trend më së shumti me këngëtarët e muzikës rrep që të replikojnë me njëri tjetrin zakonisht nëpërmjet teksteve të këngëve. Së fundmi protagoniste të sherrit nëpërmjet këngëve janë bërë dy këngëtare shqiptare të zhanerit rrep. Tayna dhe Arta Memedin kanë replikuar në distancë me njëra tjetrën dhe shkak është bërë një refren në këngën e kësaj të fundit.

“Kur kthena unë e din që është t’u kthy mama; I ka kalu këto kohë nan, nuk i vyn mo fama”; ka qenë një pjesë e tekstit të këngës që mesa duket nuk i ka pëlqyer aspak Taynas, e cila duket se është vetdeklauar si ‘mama’ e rrepit në Shqipëri. Nëpërmjet një statusin në Instagram Tayna I ka kthyer reston Artës duke shkruar se ky termi mama tashme po përdoret shumë dhe ndaj ajo ka menduar që tani ta quajnë ‘njerkë’ pasi ashtu si edhe njerka, mund t’ja marrë edhe burrin, edhe famën. Ashtu siç ndodh në të tilla raste replikat kanë vazhduar nga të dyja këngëtaret por, duke thelluar edhe më sherret virtuale mes tyre.