Donte mbështetje për qentë/ Komentuesit i kthehen KEQ: Uroj të të dali e keqja aty ku të dhemb... (FOTO) - AlpeGossip
Donte mbështetje për qentë/ Komentuesit i kthehen KEQ: Uroj të të dali e keqja aty ku të dhemb… (FOTO)

Donte mbështetje për qentë/ Komentuesit i kthehen KEQ: Uroj të të dali e keqja aty ku të dhemb… (FOTO)

Moderatorja Fatma Haxhialiu ka publikuar  dje në rrjete sociale një foto ku ka treguar se bashkëshorti i saj është kafshuar nga një qen.
Ajo është shprehur e indinjuar për këtë ndodhi dhe ka kërkuar që Bashkia e Tiranës të marrë masa për të rehabilituar qentë e rrugës.

Mirëpo pas këtij postimi kanë ardhur një numër i madh sharjesh, ofendimesh madje deri në mallkime nga ndjekësit e saj.

Ata shprehen se: 

Gazetarja dhe njëkohësisht moderatorja i ka postuar në Instagram duke thënë se:

Te ngresh nje shqetesim qytetar dhe te kerkosh zgjidhjen e tij, perkthehet ne nje vale histerie dhe akuzash idiote nga njerez te me probleme te renda psiko-emocionale. Une bera ate qe duhet te beni ju t’i kerkoni llogari Bashkise per qente e semure e te paushqyer qe rrine rrugeve. Vini ulerini ne profilin tim per zgjidhje qe duhet t’i kerkoni e t’i ulerini atje ku duhet, hipokrizi!
Vet flisni, vet arrini ne konkluzione dhe vet akuzoni vetrm per faktin e thjesht qe une shpreh nje shqetesim! Ku eshte problemi ketu? Pse nuk parashtroni zgjidhje? Pse nuk na informoni ne “injoranteve te ligj”
Keta njerez qe pretendojne se duan kafshet, nuk duan veten me kete menyre te shprehuri e menduari. Jane te rrezikshem per njerezit dhe kafshet qe kane prane! 
Kush do kafshet nuk eshte i mbushur me kete lloj vreri, nuk ka sesi!!!!
Ata qe duan kafshet jane paqesore, te mbushur me dashuri dhe te bindin te jesh pjese e kauzes se tyre me shume qetesi. Kush do kafshet nuk uron vdekjen e njerezve! E turpshme, e neveritshme, as qe dua ta coj nepermend qe keta jane ata qe mbrojne te drejtat e kafsheve ne Shqiperi. Kam miq qe merren me keto ceshtje dhe e bejne me shume durim e dashuri pa uleritur e degraduar ne mallkime voodoiste, preferoj te mbaj ate imazh per kafshedashesit dhe jo shijen e shemtuar te pseudo animalisteve qe ende nuk kontrollojne sjelljet dhe emocionet e tyre, lere me te kujdesen per nje qenie tjeter, cfaredo qofte ajo!”

AlpeNews.al