DRITANI DO TË FESTONTE SOT DITËLINDJEN E 50-TË/ Top Channel sjell surprizën gjigante (FOTO) – AlpeGossip
DRITANI DO TË FESTONTE SOT DITËLINDJEN E 50-TË/ Top Channel sjell surprizën gjigante (FOTO)

DRITANI DO TË FESTONTE SOT DITËLINDJEN E 50-TË/ Top Channel sjell surprizën gjigante (FOTO)

Ditën e sotme, themeluesi i Top Medias, Dritan Hoxha, do të festonte ditëlindjen e tij të 50-të. Ai u nda nga jeta në një aksident tragjik 10 vite më parë, mirëpo ëndrra e tij ende vazhdon edhe sot, siç e tregon më së miri projekti gjigant që sjell Top Channel me rastin e përvjetorit të tij të lindjes.

 

Ditën e sotme do të inagurohet studio ‘Nova’, investimi më i ri që është bërë në Top Channel. Ajo zë një hapësirë prej 1800 metrash katror dhe do të shërbejë si studio për 20 programe.

Gjithashtu, shtëpia e Big Brother Albania, e cila ndodhej në autostradën Tiranë-Durrës, do të zhvendoset tashmë së bashku me studion në brendësi të studios së re Nova dhe gjithçka po bëhet nga e para.