DUA LIPA DHE I ATI BËJNË KONCERT PËR SHQIPTARËT/ Ermal Mamaqi “SHKATËRRON” gjithçka: Po i marr mendjen… (FOTO) – AlpeGossip
DUA LIPA DHE I ATI BËJNË KONCERT PËR SHQIPTARËT/  Ermal Mamaqi “SHKATËRRON” gjithçka: Po i marr mendjen…  (FOTO)

DUA LIPA DHE I ATI BËJNË KONCERT PËR SHQIPTARËT/ Ermal Mamaqi “SHKATËRRON” gjithçka: Po i marr mendjen… (FOTO)

U mbajt mbrëmë nata e dytë e fastivalit  “Sunny Hill festival” që organizohet nga këngëtarja me famë botërore Dua Lipa dhe babai i saj Dukagjin Lipa.

Në skenën gjigante në parkun e Gërmisë, kanë performuar reperi me famë ndërkombëtare, Gashi, Ledri Vula, Buta, Lumi B, PINT dhe të tjerë.

Ky festival ka mbledhur figura të njohura shqiptare anë e mban, një ndër të ftuarit në festival ishte dhe moderatori Ermal Mamaqi që njihet për bëmat e tij kudo ku shkon as këtë nuk ka nguruar të bëj një veprim epik që e ka ndarë më ndjekësit në rrjete sociale.

Moderatori poston një foto ku ka tërhequr vëmendjen e mijra spektatorëve që ishin mbledhur për të dëgjuar këngëtarët e tyre të pëlqyer. Krahas fotos Mamaqi shkruan: ‘Tu i marr mëndjen publikut, tu prish koncertin,”-duke e shoqëruar me emoji duke qeshur.