Dua Lipa na bëri KRENAR, shpallet këngëtarja më e mirë e vitit në Britani – AlpeGossip
Dua Lipa na bëri KRENAR, shpallet këngëtarja më e mirë e vitit në Britani

Dua Lipa na bëri KRENAR, shpallet këngëtarja më e mirë e vitit në Britani

Këngëtarja kosovare, Dua Lipa është zgjedhur artistja më e mirë femër në ceremoninë Brit Awards 2018 në Londër.
Dua është bërë e njohur gjithandej me hitet “New Rules” dhe “IDGAF”, dhe është nominuar në pesë kategori: artistja më e mirë femër, artistja më e mirë debutuese, kënga më e mirë me “New Rules”, albumi më i mirë anglez dhe videoklipi më i mirë anglez.

Në kategorinë e albumit më të mirë ajo garon edhe krahas Ed Sheeran, shkruan Gazeta Express.

Ajo ka fituar çmimin artisjta më e mirë femër, ku ishin të nominuar edhe Jessie Ware, Kate Tempset, Laura Marling dhe Paloma Faith.

The winner of British Female at The BRITs 2018 is… Dua Lipa! 💋Watch LIVE: http://smarturl.it/BRITs2018Check out our 2018 Winners Apple Music Playlist: bit.ly/BRITs2018Winners

Posted by BRIT Awards on Mittwoch, 21. Februar 2018