“DUA NJË BEBE”/ Kush janë VIP-et që mezi presin të bëhen nëna. Nga Rozana Radi tek… (FOTO) – AlpeGossip
“DUA NJË BEBE”/ Kush janë VIP-et që mezi presin të bëhen nëna. Nga Rozana Radi tek… (FOTO)

“DUA NJË BEBE”/ Kush janë VIP-et që mezi presin të bëhen nëna. Nga Rozana Radi tek… (FOTO)

Mëmësia konsiderohet si një nga ndenjat më të bukura në botë e çdo femër dëshiron ta provojë.

Edhe pse një nga detyrat më të rëndësishme në jetë ajo nuk do të shkëmbehej me asgjë tjetër në botë.
Dëshirë për ta provuar këtë ndjenjë kanë shprehur edhe vajzat e famshme të ekranit.

Në një lidhje apo “single” ato sërish kanë dëshirë të kenë fëmijë dhe këtë e kanë shprehur në rrjete sociale apo intervista.
Kjo dëshirë e tyre mund të ketë lindur dukë parë të vegjëlit e nënave të tjera apo thjesht një instikt femëror.
Alpenews.al ju njeh me rastet kur vajzat e ekranit kanë kërkuar të kenë një “bebe”:

Rozana Radi

“Dua të bëhem nënë sa më parë”.

Kështu u shpreh Rozana gjatë një interviste një ditë më parë duke shprehur kështu dëshirën për Krishtlindjet.

Oriola Marashi

“O zot dua një bebe” ka shkruar ajo krahas fotos ku duket motra e vogël e Kim Kardashian e cila ka pak kohë që është bërë nënë duke treguar se e ka “zili”.

Xhesika Berberi

“E dua dhe unë një”, shkruan Xhesika krahas fotos duke mbajtur një fëmijë në duar.

Përgatiti: AlpeNews.al