DUETI QË I THA TË GJITHA/ A e pëlqen Tea-Luizin? Dyshimi i banorëve dhe “XHELOZIA” e Kiarës (REAGIMET) – AlpeGossip
DUETI QË I THA TË GJITHA/ A e pëlqen Tea-Luizin? Dyshimi i banorëve dhe “XHELOZIA” e Kiarës (REAGIMET)

DUETI QË I THA TË GJITHA/ A e pëlqen Tea-Luizin? Dyshimi i banorëve dhe “XHELOZIA” e Kiarës (REAGIMET)

Ditën e djeshme në “Big Brother VIp” u zhillua emisionini “Talent show” ku Luizi dhe Tea patën një duet së bashku ku vëmendja që morën ishte shumë e madhe.

Dueti ju tyre ishte më i klikuari dhe më i pëlqyeri në rrjetet sociale, por ajo që mori vēmendje ishin shikimet sy më sy që tregonin diçka. Sytë e Teas dukeshim shumë të dashuruar teksa shikonte Luizin.

A është ky një pëlqim që Tea ka ndaj Luizit?

Edhe pse ata prej disa ditësh ishin si “armiq” me njëri-tjetrin dueti i djeshëm, e shkriu akullin ku vështrimi i Teas ishte shumë domethënës.

Ky shikim bëri xheloze edhe Kiarën ku në fund të performancës u shpreh se çfarë janë këto shikime dhe prekje.

E teksa Luizi dhe Tea po flisnin në dhomë  për çmimin që do marrin, ku Luizi tha përfshihet një darkë, masazh dhe telefonatë, aty ndërhynë Kiara Tito, e cila thotë se do zgjedhin vetëm njërën.

“Nuk janë të gjitha, avash. Mos u emociono kaq shumë”, shprehet Kiara, ku fansat e kanë marrë si xhelozi nga ana e saj.

VIDEO 

Por si gjithmonë publiku e ka kapur i pari pëlqimin që tea Ka ndaj Luizit dhe shumë prej tyre janë shprehur në komente që ajo vdes për atë.


Nga dy shokë të mirë janë kthyer në dy persona që urrehen, dhe askush nuk e ka kuptuar se pse Tea reagoi në atë mënyrë me Luizin. Ky i fundit e shpreh çdo ditë pëlqimin që ka ndaj Kiarës, por mos vallë Tea u bë xheloze ndaj tij dhe reagoi në atë mënyrë.

Por dhe brenda shtëpisë nga vetë banorët është vënë re që Tea ka pëlqim ndaj tij.Madje dhe vetë Amosi e ka pyetur Tean nëse ka pëlqime ndaj Luizit.

Mëngjesin e sotëm duke pirë kafe në oborr banorët ishin duke ngacmuar Luizin me shaka se ka dashuri për Tean por papritur Tea u shpreh se kemi dashuri të dy. Dhe Kiara iu kthye duke i thënë se kjo ka qënë arsyeja që u acarua në Prime.

VIDEO

Gjatë një prime Zhaklin Lakatari u shpreh se Tea ka pëlqim ndaj Luizit, dhe deklarata e saj solli shumë dyshime, shkruan Alpegossip.al

Deklarata e Zhaklinës:

Midis Teas dhe Luizit ka një tërheqje sesksuale në mënyrë të fshehur. Për mua gjestet e Teas, bëhen kur ka një lloj intimiteti. Për shkak të këtij intimiteit, Tea u lëndua aq shumë nga komenti i Luizit. Kur nuk e don një person, nuk të lëndon aq shumë fjalka e tij. Prandaj ajo është aq e lënduar. Edhe përfshirja e Luizit në buxhet, më bind më shumë për këtë.

Arbër: E mbështes totalisht Zhakun. Është shenjestër.

Zhaklin: Tea i thonte Luizit se nuk do ta shihte më atë shikim. Ka një luftë passive të heshtur që ndodh me trup.

Por pas kësaj ka reaguar edhe motra e Tea Trifonit.

Me anë të një postimi në InstaStory, ajo ka sqaruar se e njeh shumë mirë Tean për të thënë me siguri se ajo nuk ka asnjë ndjenjë ndaj Luizit.

Sipas saj, Tea është ndjerë e zhgënjyer nga ofendimet e Luizit pasi ajo ishte një nga të paktat që i ndejti afër pas historisë së sëmundjes kur pothuaj të gjithë banorët iu kthyen kundër.

“Kam lexuar dhe dëgjuar shumë teori këto ditë dhe më keni çuditur shumë. E njoh shumë mirë Tean dhe i di reagimet e saj. Nuk ka asnjë trekëndësh aty. Duhet të kuptoni që jo domosdoshmërisht duhet të pëlqesh dikë që të lëndohesh. Tea Luizin e konsideronte mik. Dhe ky person që për Tean ishte mik filloi ofendime nga hiçi, pa patur ndonjë arsye. Ishte e para që i qëndroi afër që në fillim. Duhet të kuptoni që Tea nuk iu kundërvu Luizit sepse genjeu për semundjen madje ishte E PARA që shkoi dhe e pyeti “SI JE?”

Tea iu largua personit në fjalë sepse nuk pati respektin që i dha perkundrazi… S’di ku po shihet trekëndeshi”.

Alpegossip.al