E DASHURA NË PRITJE TË ËMBËL/ Kryeministrja e Serbisë do bëhet prind për herë të parë (FOTO) – AlpeGossip
E DASHURA NË PRITJE TË ËMBËL/ Kryeministrja e Serbisë do bëhet prind për herë të parë (FOTO)

E DASHURA NË PRITJE TË ËMBËL/ Kryeministrja e Serbisë do bëhet prind për herë të parë (FOTO)

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç dhe partnerja e saj Milica Gjurgjic janë në pritje të fëmijës së tyre të parë. Mediat serbe shkruajnë se partnerja e Kryeministres është shtatzënë nëpërmjet një fekondimi artificial.
Lidhja e Brnabiç me Gjurgjic u zbulua dy vite më parë dhe bëri bujë në media.

Dyshja kishin një marrëdhënie prej 8 vitesh, por arritën ta mbanin jashtë fokusit mediatik.

Gjurgjic është mjeke në një nga spitalet më të njohura të Serbisë. Ajo aktualisht ka marrë pushimet e lindjes.