E PABESUESHME/ Shqiptarja takohet me aktorët e njohur turk dhe zbulon se ata… – AlpeGossip
E PABESUESHME/ Shqiptarja takohet me aktorët e njohur turk dhe zbulon se ata…

E PABESUESHME/ Shqiptarja takohet me aktorët e njohur turk dhe zbulon se ata…

Halit Ergenç dhe Berguzar Korel janë dy aktorët turk që të gjithë i njihni me rolet e tyre në serialet “1001 netë”, “Sulejmani i madhërishëm”, apo “Karadai”. Siç dihet Halit dhe Berguzar janë të martuar në jetën reale prej vitesh. Çifti ndodhen aktualisht në Londër ku një shqiptare që jeton atje ka pasur fatin t’i takojë në një kafene.


Shqiptarja ka treguar për “RTV21.tv” bisedën me dy aktorët dhe ka zbuluar se teksa bisedonte me Halit dhe Berguzar, ata i kanë treguar se rrënjët i kanë të dy nga Shqipëria.

Sipas punëtores, familja e nënës së Halitit ka prejardhje nga Shqipëria, fakt i cili edhe më parë është bërë publik në media, por nuk dihej që edhe familja e Sheherzades i ka rrënjët në Shqipëri.