E pamë të shkëlqejë me fustanin e bardhë por paska të papritura! Afërdita Dreshaj rrëfen të vërtetën për… – AlpeGossip
E pamë të shkëlqejë me fustanin e bardhë por paska të papritura! Afërdita Dreshaj rrëfen të vërtetën për…

E pamë të shkëlqejë me fustanin e bardhë por paska të papritura! Afërdita Dreshaj rrëfen të vërtetën për…

asma e famshme dhe e shumëpritur nga fansat u zhvillua thuajse në perfeksion, me shumë të ftuar Vip dhe më pas me postimet në Instastory, Afërdita Dreshaj na tregoi momentet fantastike që po kalon me partnerin e saj, hokeistin Jakub Kindl në muajin e saj të mjaltit.

Ndonëse ju e pëlqyet shumë të veshur me të bardha, Afërdita së fundmi ka treguar mendimin e saj rreth këtij hapi të jetës.

Në një intervistë për revistën “Who”, disa ditë pas dasmës, modelja ka rrëfyer se më herët ajo as nuk e imagjinonte veten nuse. “Si fillim duhet të tregoj se unë asnjëherë nuk kam qenë tipi i dasmave. Asnjëherë në jetë nuk e kam menduar veten time si nuse dhe nuk e kam pasur ëndërr fustanin e bardhë, si shumica e vajzave.

Nga momenti kur Jakub më propozoi për martesë, nisëm të mendonim për mundësitë se kur do ta bënim dasmën. E kishim të qartë që do ta bënim në verë, por nuk e dinim nëse këtë vit, apo tjetrin.

Në fund vendosëm ta bënim këtë verë, sepse do të shkonte shumë gjatë. Që prej asaj kohe, për gjashtë muaj me radhë kam filluar të hulumtoj çdo detaj. Kam marrë dy planifikues dasmash, që më kanë ndihmuar shumë dhe ia kanë dalë të realizojnë atë çfarë kisha unë në kokë”, është shprehur ajo.

Ja pra që jo gjithçka është ashtu si duket! Një vajzë si Afërdita është krejt normale që mos ti ketë shumë qejf ceremonitë tradicionale si kjo e martesës.

vgbnr.PNG

 

srtgw_5.PNG