E PAPRITUR/ Bujar Qamilin e NDALON POLICIA rrugës për në Tiranë dhe... - AlpeGossip
E PAPRITUR/ Bujar Qamilin e NDALON POLICIA rrugës për në Tiranë dhe…

E PAPRITUR/ Bujar Qamilin e NDALON POLICIA rrugës për në Tiranë dhe…

Këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore Bujar Qamili është ndaluar sot nga policia rrugore, ndërsa nxitonte për të mbërritur në Report TV, ku ishte i ftuar në emisionin “Rreze Dielli”.

Mjeshtri i Madh e pranoi në studion e emisionit se kishte nxituar duke tejkaluar paksa limitet e shpejtësisë për shkak të trafikut të rënduar në disa pjesë të rrugës, veçanërisht në Fushë Krujë dhe aksin Milot-Lezhë.

Edhe pse u nisa herët prapë u vonova, e biles më ndaloi policia se nxitova. Por i thashë policit ‘më fal’ se jam në orën 9 në transmetim direkt.

Këngëtari Bujar Qamili
Fatmirësisht punonjësi i policisë rrugore thjesht e kishte këshilluar të mos tejkalonte limitin e lejuar të shpejtësisë dhe këngëtari shpëtoi paq pa u gjobitur. Këngëtari ka shfrytëzuar praninë e tij në emision për t’i bërë apel ministrit, që ta rregullojnë këtë aks rrugor, në mënyrë që distanca Shkodër-Tiranë të jetë sa më e shkurtër.

Mjeshtri i Madh i muzikës popullore ishte i ftuar sot në emisionin “Rreze Dielli” për të folur mbi koncertin e tij recital që mbajti në 20 maj në Pallatin e Koncerteve në Tiranë por edhe përgatitjet që po bën për një këngë të re.