E PAZAKONTË/ Deputetët futen në Parlament të maskuar për Halloween (FOTO) – AlpeGossip
E PAZAKONTË/ Deputetët futen në Parlament të maskuar për Halloween (FOTO)

E PAZAKONTË/ Deputetët futen në Parlament të maskuar për Halloween (FOTO)

Ditën e djeshme të gjithë veshën kostumet e tyre të frikshme për të festuar Halloween-in dhe e gjithë bota i kishte sytë nga maskimet e ndryshme të personave të famshëm.
Kjo ditë është festuar edhe në Parlamentin e Kanadasë, ku është mbajtur një seancë ndryshe nga e zakonshmja.

Kryeministri Justin Trudeau shpërndau foto ku shiheshin disa prej deputetëve në Parlament me maska në fytyrë, teksa ndiqnin seancën. Madje ai tregoi se gjatë mbledhjes, me rastin e Halloween-it, disa deputetë bënë pyetje aspak të këndshme.