E PAZAKONTË/ Lind në Prizren foshnja me një dhëmb në gojë (FOTO) – AlpeGossip
E PAZAKONTË/ Lind në Prizren foshnja me një dhëmb në gojë (FOTO)

E PAZAKONTË/ Lind në Prizren foshnja me një dhëmb në gojë (FOTO)

Një foshnjë e pazakontë ka lindur në Prizren. Foshnja ka lindur me një dhëmbë në gojë, ndonëse bebeve u dalin dhëmbët disa muaj pas lindjes.

Mediat në Kosovë bëjnë me dije se vogëlushnja Amelia Krasniqi ka lindur më 7 janar të këtij viti. Lindja e saj ka qenë normale, ndërsa ka befasuar mjekët, nënën, babain dhe të gjithë familjen e saj.

Arif Krasniqi, babai i Amelias e ka konfirmuar për 04 Online se vajza e tij ka lindur me një dhëmbë, dhe dje i ka bërë kontrollën e parë te dentisti i cili ka konstatuar se dhëmbi duhet ti hiqet nga frika se mos i bie vet dhe atë mund ta përbijë.

Shënim: Publikimi i fotografive është bërë me lejen e pridërve të vogëlushes.