E PYETËN NËSE FLET SERBISHT/ Përgjigjia e Mozzik do të bënte krenar çdo shqiptar – AlpeGossip
E PYETËN NËSE FLET SERBISHT/ Përgjigjia e Mozzik do të bënte krenar çdo shqiptar

E PYETËN NËSE FLET SERBISHT/ Përgjigjia e Mozzik do të bënte krenar çdo shqiptar

Mozzik është kthyer në një ndër reperët më të pëlqyer të momentit, këngët e të cilit tashmë janë hite që dëgjohen ngado dhe ndjekësit e tij në Instagram sa vijnë e shtohen.

Ai është tepër aktiv në profilin e tij, ku së fundmi i është përgjigjur pyetjeve të ndryshme të ndjekësve. Njëri prej tyre e pyet Mozzikun nëse ai di serbisht dhe përgjigjia e reperit me siguri i ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët.

“Adem Jashari”, përgjigjet Mozzik, duke kujtuar figurën e njohur historike, i cili së bashku me 56 antarët e familjes së tij, u përballën heroikisht me serbët në mars të vitit 1998.