E tallnin në rrjetet sociale, 16-vjeçarja vetëvritet pak ditë para ditëlindjes – AlpeGossip
E tallnin në rrjetet sociale, 16-vjeçarja vetëvritet pak ditë para ditëlindjes

E tallnin në rrjetet sociale, 16-vjeçarja vetëvritet pak ditë para ditëlindjes

Një vajzë 16 vjeçe ka kryer vetëvrasje pasi vuante nga ankthi dhe bullizmi në Facebook dhe Snapchat.

Pak përpara se t’i merrte vetes jetën, vajza i kishte thënë nje doktori se i dukej sikur zemra po i “mbytej”.

Sian Waterhouse përdorte rregullisht Snapchatin dhe Facebook-un pasi mori një celular të ri për Krishtlindje, por për fatin e saj të keq aty ra pre e talljeve dhe ngacmimeve.

Ajo u gjet e varur nga njerku i saj pasi ishte kthyer nga një udhëtim me shokët dhe familja e saj organizoi një event muzikot në kujtim të saj por edhe për të rritur ndërgjegjësimin për sëmundjet e shëndetit mendor.

Gjyshi i saj, Phillip Noyland u shpreh:

Ajo ishte vajzë normale që e donte shkollën dhe ishte e interesuar në çdo gjë. Ajo pëlqente të bënte qejf, të qeshte dhe të bënte shumë shaka.”