“EDHE MESHKUJT DUHET TË JENË FEMINIST”/ Meghan Markle jep mesazhin e rëndësishëm krah Princ Harry-t – AlpeGossip
“EDHE MESHKUJT DUHET TË JENË FEMINIST”/ Meghan Markle jep mesazhin e rëndësishëm krah Princ Harry-t

“EDHE MESHKUJT DUHET TË JENË FEMINIST”/ Meghan Markle jep mesazhin e rëndësishëm krah Princ Harry-t

Meghan Markle mori pjesë në një event ditën e premte në kuadër të ditës internacionale të femrave, së bashku me Princ Harry-n.
Ajo mbajti një fjalim, gjatë të cilit u shpreh se të jesh feminist nuk është diçka që i përket vetëm femrave, por edhe meshkujve. Dukesha shtoi gjithashtu se sa krenare është që bashkëshorti i saj është feminist dhe shpreson që dhe fëmija i tyre të jetë i tillë.


Kujtojmë se Markle është në javët e fundit të shtatzënisë, por pavarësisht kësaj nuk i ka ndërprerë ende daljet e saj publike.