ELEGANCË EDHE NGJYRA/ Armani na prezanton me trendet që do na duhen për sezonet e ardhshëm (FOTO) – AlpeGossip
ELEGANCË EDHE NGJYRA/ Armani na prezanton me trendet që do na duhen për sezonet e ardhshëm (FOTO)

ELEGANCË EDHE NGJYRA/ Armani na prezanton me trendet që do na duhen për sezonet e ardhshëm (FOTO)

Giorgio Armani është stilisti Italian i cili hapi shtëpinë e tij të modës  në vitin 1975 dhe në vitin 2001 ai arriti suksesin më të madh.

Armani ka stiluar për yje ndërkombëtar si Lady Gaga dhe dyqanet me firmën e tij janë hapur në vende të ndryshme të europës por edhe në Dubai.

Giorgio Armani prezantoi kolekionin e tij më të ri në Paris Armani Privé. Stilisti  tha se  kërkoi të kapte thelbin autentik të luksit dhe përsosmërisë.

Armani paraqiti një koleksion të joshjes, rroba të dizenjuara në mënyrë të shkëlqyer. Ngjyrat që prenzatoi ishte roza,gjyrat pastel të kombinuar me një të zez të fortë. Armani solli një shumëllojshmëri stilesh të përshtatshëm për disa grupe njërzish.

Koleksioni na tregoi se cilat do të jenë trendet në sezonet e ardhshëm nga stili serioz me xhaketa stiluar me jak klastike, tek fustanet gala që kishin një elegancë më vete.