ENO POPI EMOCIONON ME FJALIMIN E MBAJTUR NË DASËM/ Ledioni ja kthen në të njëjtën mënyrë : Ti je një mik… – AlpeGossip
ENO POPI EMOCIONON ME FJALIMIN E MBAJTUR NË DASËM/ Ledioni ja kthen në të njëjtën mënyrë : Ti je një mik…

ENO POPI EMOCIONON ME FJALIMIN E MBAJTUR NË DASËM/ Ledioni ja kthen në të njëjtën mënyrë : Ti je një mik…

Edhe pse familjet Hoxha dhe Liço janë përpjekur ta mbajën sa më të fshehtë dasmën dhe detajet e ceremonisë dhe festës që është mbajtur mbrëmjen e djeshme në Komon e Italisë, një nga një janë zbuluardisa momente.

Në një kohë që po përflitet e shkruhet shumë për mungesën e Arbana Osmanit në dasmën e mikut të saj Ledionit(prej vitesh ata kanë qenë miq shumë të mirë por gjërat duket se kanë ndryshuar dhe mosprezenca e moderatores është një detaj), përkrah tij dhëndrri ka patur miq të tjerë shumë të mirë që ia kanë bërë ditën akoma edhe më të lumtur.

Edhe pse dikur kanë qenë katër (Ledioni, Arbana, Xhemi, Eno) dy miqtë; Xhemi Shehu dhe Eno Popi kanë qenë në krah të Ledionit në këtë moment të lumtur të jetës së tij.

Eno ka luajtur një rol shumë të rëndësishëm mbrëmjen e djeshme. Sipas “Class” ai i ka emocionuar të gjithë sidomos dhëndrrin duke theksuar sesa i thjeshtë dhe sa njerëzor është Ledioni; sa vërtetisht e ka jetuar lidhjen me Sarën, që nga propozimi për martesë, unaza me 1000 plane romantike e deri tek dita e dasmës.

Fjalimi emocionues i Enos ka marrë edhe një dedikim nga Ledioni :“Një mik është ai që të do pa kushte, Ti Eno nuk pretendon, ti thjesht je një mik i mirë”.

Padiskutim miqtë duhen në ditë jot ë mira por akoma edhe më shumë në momente të tilla.