ERDHËN FESTAT/ Si të bëni zbukurime me tubin e letrës higjenike (FOTO) – AlpeGossip
ERDHËN FESTAT/ Si të bëni zbukurime me tubin e letrës higjenike (FOTO)

ERDHËN FESTAT/ Si të bëni zbukurime me tubin e letrës higjenike (FOTO)

Kjo është një mënyrë shumë e lehtë për të bërë vetë disa zbukurime për ta varur ndoshta te pema.  E vetmja gjë që të duhet është tubi i letrës higjienike, bojëra dhe gërshërë.

1; Pikturo, dekoro, tubin dhe lëre të thahet përpara se ta presësh. Nëse do e lyesh pasi ta kesh prerë do humbasë formën.

2; Priteni atë në formë spirale. Nuk është e thënë të jetë perfekte.

3; Spiralen që përftove prije edhe një herë tjetër në mes. Do dalin dy forma spirale dhe lëri të tilla.  Sigurisht nëse do mund të ngjisësh disa yje në majë të pemëve.

Sigurisht më këto mund të dekoroni pemë e vitit të ri.