ERVIN BEJLERI TRANSFORMOHET TOTALISHT/ Nuk do ta njihni aspak (FOTO) - AlpeGossip
ERVIN BEJLERI TRANSFORMOHET TOTALISHT/ Nuk do ta njihni aspak (FOTO)

ERVIN BEJLERI TRANSFORMOHET TOTALISHT/ Nuk do ta njihni aspak (FOTO)

Aktori i famshëm Ervin Beljeri është transformuar tërësisht për rolin e tij të ri.

I ftuar në emisionin Tempora në RTV Ora, ai pothuajse nuk njihej.

Ish aktori i humorit në Portokalli, do vijë në rolin e  mbretit Kreon tek ‘Antigona’.

Ndërsa po punon njëkohësisht me një rol tjetër të Salome të Oscar Wilde.

“Kemi bërë 10 shfaqje deri tani. Do vazhdojë të jepet në javët në vazhdim. Paralelisht fillova punë dhe me një pjesë tjetër po aq të fuqishme, siç është Salome e Oscar Wilde. Është nisur puna,”-tha ai.

Shfaqja jepet në Teatrin Eksperimental.