ËSHTË VETM 23 VJEÇ/ Këshilltarja e kryeministrit që po ua heq trurin të gjithëve (FOTO) – AlpeGossip
ËSHTË VETM 23 VJEÇ/ Këshilltarja e kryeministrit që po ua heq trurin të gjithëve (FOTO)

ËSHTË VETM 23 VJEÇ/ Këshilltarja e kryeministrit që po ua heq trurin të gjithëve (FOTO)

Kryeministri i Kosovës, Ramush haradinaj u vu në qendër të kritikave nga mediat për numrin e lartë të zëvendësministrave dhe këshilltarëve.

Një prej këshilltareve politike të kryeministrit e cila ka rënë shumë në sy për majën e saj dhe është vetëm 23 vjeç quhet Diellza Hoti. E reja përflitet shumë nga mediat rozë për shkak të pamjes së saj mjaft tërheqëse.

Menjëherë pas emërimit të saj, ajo u bë kryefjala e shtypit rozë. 23-vjeçarja është etiketuar edhe si politikania më simpatike shqiptare. Ajo ka titullin akademik Bachelor në Shkenca Politike.