Familja shkon në ekskursion dhe lë qenin në shtëpi/ Ai merr autobusin dhe i bashkohet (VIDEO) – AlpeGossip
Familja shkon në ekskursion dhe lë qenin në shtëpi/ Ai merr autobusin dhe i bashkohet (VIDEO)

Familja shkon në ekskursion dhe lë qenin në shtëpi/ Ai merr autobusin dhe i bashkohet (VIDEO)

Qeni i një familje në Filipine hipën në një autobus dhe ulet, duke shkaktuar ilaritet tek pasagjerët të cilët nisin të pyesin se i kujt mund të jetë ai qen i zi, pa biletë dhe mbi të gjitha, ku po shkon.

Derisa misteri zgjidhet pak më vonë, tek semafori i radhës, kur autobusi i afrohet një kamionçine mbushur me njerëz dhe dëgjohet një zë që thërret: “Vince”.

Është pikërisht ai Vince, qeni i zi, i cili ishte lënë vetëm në shtëpi, pasi anëtarët e familjes ishin nisur për një ekskursion.

Atëherë Vince, hipën në autobus dhe i arrin, mes çudisë së të pranishmëve dhe mbi të gjitha të padronëve të tij.

Ngjarja ndodhi në Cebu të Filipineve.

“Është mësuar me automjetet, por gjithnjë i shoqëruar nga ne”, shpjegojnë padronët e tij për mediat vendase, pasi video e kësaj ‘sipërmarrjeje’ të qenit bëri xhiron e botës në rrjetet sociale.

My sister on her way home found this cutie riding a jeepney looking anxious and then this happens………#Vince

Gepostet von Nova Tapuyao am Freitag, 2. November 2018