Fantastike! Humbisni 2 kg në vetëm 6 ditë me këtë recetë të thjeshtë – AlpeGossip
Fantastike! Humbisni 2 kg në vetëm 6 ditë me këtë recetë të thjeshtë

Fantastike! Humbisni 2 kg në vetëm 6 ditë me këtë recetë të thjeshtë

Për të arritur peshën që keni dashur gjithmonë, provoni këtë recetë. Ajo do ju ndihmojë me kilet e tepërta në një kohë të shkurtër.

Përpos një diete të ekuilibruar dhe aktivitetit fizik është shumë e rëndësishme që të përshpejtoni metabolizmin ,në mënyrë që të digjni kaloritë e tepërta në trupin tuaj dhe kështu të eliminoni yndyrën. Përgatiteni këtë recetë dhe konsumojeni gjysmë ore pasi të keni ngrënë mëngjes.

Përbërësit:

  • ½ litër ujë
  • 4 thelpinj hudhër
  • 4 domate të mesme
  • 6 lugë gjelle lëng limoni
  • 6 kuba akulli

Metoda e përgatitjes:

  • Vendosni të gjithë përbërësit në një blender për rreth 2 minuta.
  • Sigurohuni që domatja me hurdhrat të përpunohen mirë. Pasi të jetë krijuar masa homogjene hidheni atë në një enë qelqi.
  • Kjo pije do të veprojë si një antioksidant që stimulon pastrimin e organizmit dhe eliminon toksinat.