Fëmijët ia shtypi treni/ Babai rrëqeth me deklaratat mes lotësh: Vajza ishte me autizëm por…(FOTO) - AlpeGossip
Fëmijët ia shtypi treni/ Babai rrëqeth me deklaratat mes lotësh: Vajza ishte me autizëm por…(FOTO)

Fëmijët ia shtypi treni/ Babai rrëqeth me deklaratat mes lotësh: Vajza ishte me autizëm por…(FOTO)

Dy femijet e tij, Lorenzo 12 vjeç dhe vajza Gilla 6-vjecare, humben jeten tragjikisht pasi u perplasen nga një tren në Brancaleone ndërsa ishin me pushime me nënën e tyre Simona Dell’Acqua dhe partnerin e saj. Ata po kalonin ne shinat e trenit per te shkuar ne plazh.

Prinderit e dy femijeve jane divorcuar. Pak dite pas ngjarjes, babai i femijeve Pietro Pipolo thyen heshtjen.

“Një gjë e tillë është e paimagjinueshme, e tmerrshme dhe e padrejtë. Në 2018 nuk është e mundur të vdesësh në këtë mënyrë të tmerrshme. Do te mjaftonte një pengesë dhe kjo nuk do të kishte ndodhur”.

“Ne perditshmeri i kerkoj Lorenzon dhe Gillan, por ata nuk janë aty. Me djalin e shihnim Juventusin në stadiumin Allianz që në vitin 2011; ai ishte një fëmijë i shkathet, i mirë, i përgjegjshëm dhe i pjekur. E vogla, pavarësisht se ishte autike, kishte një dëshirë të madhe për të jetuar, per te falur dashuri, shumë e socializuar. Ajo po bënte shumë përparim dhe po fillonte të fliste. Vajza kishte një pasion të madh për muzikën, ajo pëlqente te mbante gjithmone një çantë”, kujton mes lotesh babai.