FESTIVALI/ “Shpërthen” aktivistja e njohur: O Alketa, o gjallesë do të procedojë ligjërisht dhe… – AlpeGossip
FESTIVALI/ “Shpërthen” aktivistja e njohur: O Alketa, o gjallesë do të procedojë ligjërisht dhe…

FESTIVALI/ “Shpërthen” aktivistja e njohur: O Alketa, o gjallesë do të procedojë ligjërisht dhe…

Pas finales së bujshme të ”Festivalit të Këngës” që u zhvillua mbrëmjen e së Dielës, nga ku fituese doli Arilena Ara me këngën ”Shaj”, pati shumë deklarata dhe përplasje mes personazheve publik dhe jopublik.

Pas deklaratës së bujshme të Alketës e cila u shpreh se ky festival ishte dhe i saji e gjithashtu ajo e meritonte  suksesin sepse kishte sjellë risi dhe nuk ishte thjesht një kukull, aktivistja e njohur Brizids Gjikondi ka vendosur të mos qendrojë pa reaguar.

Me anë të një postimi në llogarinë e saj të Facebook-ut ajo është shprehur: Hera e fundit qe shkruaj per kete gjallese (sic thote Elona Caslli )
Je arrogante kur je injorante, flet në vetën njëjës kur ske prekur libër me dorë, pasi libri të bën modeste, të bën ti ndash meritat me të tjerët.. të bën mos kënaqesh kurrë nga vetja.
Agresiviteti dhe fodullëku i kësaj ne rrjeshtat qe rendit fiks sic ka karakterin me ben te shkruaj keto fjale.
Ti moj shoqe… je aty me taksen hilacake qe ju mbajne gjithe shqiptarve per televizionin qe zgjedh “prezantuese” si ty..
Ti moj shoqe.. shko bej ndonje kurs se si prezantohet.. se zeri yt monoton, i njetrajtshem.. me 100 ne ore pa ngjyra dhe emocione… me shume acaron se udheheq shpirtin ne shijimin e muzikes..
Je e dhunshme, delirante, uleret bertet… sfumon të tjerët.. ben zhurme nderkohe duhet te rrije me papuçe te bukura e te ishe podiumi i purpurt ku te shpalosej arti…
Je shembelltyra “ideale” e vleres se Shqiperise se sotme… ke shoqe dhe ne administrate dhe biznese..
Per sa kohe del ne krye te konsumimit vulgar te taksave tona, ne kemi te drejte te shprehemi, ti kujdes !!!
Po ju drejtove edhe nje here te vetme shqiptarve me perçmim dhe neveri.. UNE E PARA DO TE TE PROCEDOJ LIGJERISHT DHE PUBLIKISHT.
Ata qe drejtojne Televizionin shqiptar, ta menaxhojne kete prezantuese, dhe nese nuk kane bere kontrate qe detyron kete trendafile te hesht.. atehere le te vrasin mendjen si do mbrohen per vete. Festivali kombetar nuk eshte podium beshtymash, as audience rrugacerore.
BOLL ME.

Akoma nuk ka një përgjigje nga ana e moderatores por gjithçka që na mbetet të bëjmë, është të presim! /AlpeGossip.al