“FIJE PËR PE”/ Këngëtarja e famshme bullgare KOPJON hitin e Dhurata Dorës (VIDEO) – AlpeGossip
“FIJE PËR PE”/ Këngëtarja e famshme bullgare KOPJON  hitin e Dhurata Dorës (VIDEO)

“FIJE PËR PE”/ Këngëtarja e famshme bullgare KOPJON hitin e Dhurata Dorës (VIDEO)

Bullgarët kopjojnë edhe një këngë shqip…

Ka ndryshuar koha dhe tashmë artistët bullgarë po marrin këngët shqip. Hiti më i fundit shqip që është kopjuar nga një artiste bullgare është ‘Jake Jake’ nga Dhurata Dora, këngë kjo që tashmë numëron miliona klikime në Youtube.

Bëhet fjala për këngëtaren Djena, e cila ka marrë komplet këngën, si ritmin ashtu edhe melodinë e gjithë muzikën.

Kënga e bullgares ka titullin ‘Yako mi e’ ndërsa është publikuar me videoklip më 21 nëntor.