FILLON FESTA E DITËLINDJES SË AJKËS/ Xhensila mahnit me pamjen (FOTO) – AlpeGossip
FILLON FESTA E DITËLINDJES SË AJKËS/ Xhensila mahnit me pamjen (FOTO)

FILLON FESTA E DITËLINDJES SË AJKËS/ Xhensila mahnit me pamjen (FOTO)

Vogëlushja e çiftit shumë të dashur për publikun, Xhensilës dhe Besit mbush sot 1 vjeç. Me këtë rast çifti vendosi që ta tregonte për herë të parë fytyrën e Ajkës dhe publikuan foto e video me vogëlushen.

Besi e Xhensila kanë vendosur edhe të mbajnë një festë për ditëlindjen e parë të Ajkës. Këngëtarja u shfaq e veshur shumë elegante me një fustan ngjyrë rozë me një fjongo ndërsa ambientin e kanë dekoruar plot me tollumbaca me ngjyra.

Dedikimi i Xhensilës për Ajkën: “Per nektarin e jetes time, bija ime, mbreme e kisha te pamundur te flija, e mezi prisja te hapje syte e embel. E ndjej akoma aromen dhe faqet e ngrohta te tuat kur te sollen tek une. Ma ngrohen shpirtin si askush me par ne jete, ndjesia hyjnore.

Ditelindja jote, dita me e bukur e e jetes time. Lutja ime, me ty njoha edhe me shume Zotin, kuptova se sa shume dashuri dhe dhembshuri ndjen ai per ne. Ti solle lutjen, Lutem per ty sa hap syt, e gjumi me ze duke falenderuar Zotin per mrekulline qe na solli ne jeten.

Nuk te dhuruam ne jeten, ti na dhe boten. Ne te dyja kemi qendruar 24 ore bashk, kemi qeshur, kemi kercyer, kemi qar te dyja kur ti ke ber vaksinat, kur te dhimbte barku, e tani qe po te dalin kicat(dhembet), kemi eksploruar boten bashk perreth, nuk po meson ti nga une, une po mesoj nga ty, po e shoh boten vetem nga syt e tu, dhe e di sa shume ngjyra, pasterti, gezim, po shohin syt e mi tani?

Na presin dhe shume vite per te mesuar nga njera tjetra, shoqja, motra, bija ime. Ne ja dolem zonjush Ajka, te perjetojm me te bukrin vit me plot sfida, e mesime. Ti ke fuqine, ti me ndyshove mua dhe jeten time pergjithome. Mos e harro kurr, kurr mos ndjej frik, kur ti te kalosh permes ujrave mami do jet me ty. Ne fillim une dhe babi kishim njeri-tjetrin, tani kemi gjithcka. Ajka endrra jone e ber realitet”.