FITOI ÇMIMIN “OSCAR”/ Habit aktori i famshëm: Nëna më urdhëroi të hidhja… (FOTO) – AlpeGossip
FITOI ÇMIMIN “OSCAR”/ Habit aktori i famshëm: Nëna më urdhëroi të hidhja…  (FOTO)

FITOI ÇMIMIN “OSCAR”/ Habit aktori i famshëm: Nëna më urdhëroi të hidhja… (FOTO)

Denzel Washington është aktor i famshëm amerikan, producent dhe drejtor filmi. Ai është fitues i shumë çmimeve ndërkombëtare, duke përfshirë tre çmime Golden Globe, dy çmime Academy Awards, dhe një Oscar. Ai ka marrë çmimin Oscar në 2001, për interpretimin e tij në filmin “Training Day” ku ai luan rolin e policit të kompromentuar.