Flet këngëtarja shqiptare: Me bashkëshortin jam zënë keq sepse… – AlpeGossip
Flet këngëtarja shqiptare: Me bashkëshortin jam zënë keq sepse…

Flet këngëtarja shqiptare: Me bashkëshortin jam zënë keq sepse…

Të gjithë ata që e dëgjojnë cdo ditë në radio, arrijnë të kuptojnë sa e lirë është Orgesa Zaimi, e cila njihet dhe si këngëtare.
Ajo është bërë pjesë e emisionit ‘Mos i fol shoferit’ nga Rudina Dembacaj ku ka rrëfyer një zënkë me bashkëshortin e saj Mentorin, me të cilin është prej 11 vitesh dhe gëzojnë dy fëmijë.

“Jemi zënë atëherë për shtëpinë, arredimin sepse Mentori është marrë shumë. Mua ai më ka habitur. Ndodh që duke jetuar me një burrë, e njeh më shumë kur bashkëjeton me të dhe jeta të lidh në situata të ndryshme. Unë atëherë isha me Borën, ishte 6 muajshe dhe i ka bërë të gjitha vetë. Nuk më ka pyetur për asgjë. Më la të zgjidhja vetëm bojën e mureve, aty jemi zënë për nja dy ditë. Ishte zënkë e tmerrshme”, tha Orgesa.

Më pas, këngëtarja shpjegoi se ai është me profesion gazetar, por momentalisht po punon si pedagog pasi ka mbrojtur doktoraturën në Shkencat Politike.