Flori Mumajesi fiton çmimin “Balada më e mirë”/ Dedikim dashurisë time të madhe (FOTO) – AlpeGossip
Flori Mumajesi fiton çmimin “Balada më e mirë”/ Dedikim dashurisë time të madhe (FOTO)

Flori Mumajesi fiton çmimin “Balada më e mirë”/ Dedikim dashurisë time të madhe (FOTO)

Balada më e mirë e këtij viti në “Kënga Magjike” është as më shumë e as më pak se vët kënga “Plas” e Flori Mumajesit.

Kantautori arriti të rrëmbëjë këtë çmim dhe pasi u ngjit në skenë ai tha dy fjalë duke u drejtuar nga publiku: “Ju jeni dashuria, frymëzimi im, ju jeni  muzika. Dua të bëj një dedikim meqë ka plas spekullimi i madh se Flori bën dedikime… Dua ti bëj dashurisë time më të  madhe një dedikim, të du mam”.

Mesa duket Flori ka dashur të tregojë publikisht se asnjë nga spekulimet se këngët e tij janë të dedikuara një dashurie të humbur nuk janë të vërteta.