FLORI MUMAJESI SHKAKU I SHERRIT TË OLTËS ME KEJSIN? Detajet që na “bënë lëmsh” dhe ylli që nuk ndrit! – AlpeGossip
FLORI MUMAJESI SHKAKU I SHERRIT TË OLTËS ME KEJSIN? Detajet që na “bënë lëmsh” dhe ylli që nuk ndrit!

FLORI MUMAJESI SHKAKU I SHERRIT TË OLTËS ME KEJSIN? Detajet që na “bënë lëmsh” dhe ylli që nuk ndrit!

Dy këngëtaret e dashura për publikun Olta Boka dhe Kejsi Tola prej vitesh  kanë pasur një miqësi shumë të mirë me njëra tjetrën. Mirëpo për arsye të cilat ende nuk dihen marrëdhënia e tyre është krisur dhe kjo u bë mediatike nga një deklaratë e Kejsit në emisionin “Shiko kush luan”.

Kejsi  u pyet se cila nga vajzat e showbiz-it përpiqet shumë por nuk i ndrit ylli dhe ajo përmendi emrin e Oltës. E gjitha kjo shkaktoi reagime të shumta  në rrjete sociale dhe media. Olta Boka zgjodhi të heshte por duket se së fundmi ajo ka vendos të reagojë. E ftuar në emisionin “Thumb”  ajo  ka zbuluar ku ka qenë gabimi i Kejsit.

Pavarësisht deklaratës së Kejsit, absolutisht e kuptova. I vetmi gabim që mendoja unë që mund të ketë bërë, mund ta kishte justifikuar alternativën e vet duke thënë: Ej shiko, se do më kuptoje”.

Kete jave ne Thumb:Olta Boka rrefen periudhen e saj me te veshtire, pengjet qe ka nga kjo jete, projektet e saj muzikore si dhe te rejat e fundit: ndoshta do ta shohim pjese te labelit Threedots?Flor Agalliu mendon te heq dore nga televizioni, nuk do te luante kurre ne Shqiperi rolin e nje homoseksuali dhe na tregon se cfare po ndodh me biznesin e tij me te ri!Por nuk i keni pare te gjitha keshtu qe mos harroni: Thumb, te shtunen ora 17:00 ne Abc news 🐝

Gepostet von Blitz.al am Donnerstag, 14. März 2019

Kejsi Tola dhe Olta Boka kanë kaluar të njëjtën eksperiencë në Eurovizon duke përfaqësuar Shqipërinë, duke qënë shumë të vogla në moshë. Veç kësaj kanë qenë mike shumë të mira të cilat i shihje bashkë kudo.

Më parë këndonin së bashku në evente dhe mbrëmje të muzikës “live” por përgjigja e Kejsit në  emisionin na bëri shumë konfuzë të gjithëve.  Vajzat  po bëjnë shumë kohë pa postuar foto me njera tjetren edhe në rrjete sociale. Pas një vëzhgimi nga Alpegossip.al postimi i tyre bashkë ka qenë në tetor të 2018.

View this post on Instagram

With my lovely kajsie 💚💛 @kejsitola

A post shared by O L T A B O K A (@oltabokaofficial) on

View this post on Instagram

Yes, Girls Do Run The World… #BestTb

A post shared by Kejsi Tola (@kejsitola) on

Ndoshta na ka shpëtuar ky detaj por debatet për prishjen e miqësisë kanë filluar fiks në periudhën që Kejsi Tola iu bashkua grupit të Flor Mumajesit. Mos vallë Kejsi hodhi pas krahëve shoqërine disa vjeçare për grupin e ri shoqëror dhe Olta është mërzitur?

Fotot tregojn se Kejsi e kalon kohën dhe koncertet me grupin e ri ndërkohë që Olta është tërhequr nga ekrani.

AlpeNews.al