FRIKA E BURRIT/ Tradhëtia me fqinjën 18 vite më të re do më shkatërrojë martesën – AlpeGossip
FRIKA E BURRIT/ Tradhëtia me fqinjën 18 vite më të re do më shkatërrojë martesën

FRIKA E BURRIT/ Tradhëtia me fqinjën 18 vite më të re do më shkatërrojë martesën

Një burrë nuk mund të heqë dot dorë nga tradhtia. Ai ka një martesë të lumtur me gruan e tij, por është hera e dytë që krijon një lidhje jashtëmartesore dhe bëhet me fëmijë.

Ai është i frikësuar pasi fqinja e re, 18 vjet më e re i thotë se është shtatzanë dhe është e dashuruar me të. Këshilla e ekspertes Deidre i ka dhënë zgjidhje dilemës së tij pasi i rrëfeu gjithë historinë.

Letra: Kurdo që gruaja ime nuk është në shtëpi, unë i shkruaj fqinjës time dhe ajo vjen për të kryer marrëdhënie seksuale. Jam 35 vjec, gruaja ime është 32 dhe kemi 11 vite të martuar. Ne kemi një vazjë të vogël 6 vjeçe.

Para shtatë vitesh, unë pata një lidhje dashurie nga e cila lindi një djalë që tani është 5 vjeç. Unë e marr cdo fundjavë në shtëpi dhe gruaja ime është dakort me këtë. Ajo ma fali tradhtinë por nuk jam i sigurt nëse do e bëjë sërish.

Tani fqinja ime mendon se është shtatzanë dhe më kërkon të divorcohem nga gruaja. Nuk di çfarë të bëj.

Para disa muajsh, një familje u shpërngul pranë shtëpisë tonë. Ata kanë një vajzë 17 vjeçe që është shumë seksi dhe vesh rroba të bukura.

Fola me të një pasdite në kopsht dhe ajo filloi të më fliste për të dashurit. Më tha që nuk ishte në një lidhje dashurie. I thashë se nuk mund ta besoja se është tepër seksi.

Një pasdite tjetër, kur u ktheva në shtëpi nga puna, gruaja ime përmendi se korrieri kishte lënë një pako tek ne për vajzën e shtëpisë ngjitur pasi nuk kishte gjetur njeri në shtëpi.

Atë mbrëmje, vajza erdhi që ta marrë. Gruaja ime ishte në punë pasi punon në darkë, kështu që unë isha vetëm. Asgjë nuk ndodhi atë natë por disa ditë më vonë, ajo erdhi kur gruaja ime ishte në punë dhe kryem marrëdhënie.

Tani i shkruaj sa herë që ikën gruaja. Marrëdhëniet me të janë më të kënaqshme se me gruan time dhe kjo më bën të lumtur. Ajo më thotë se është dashuruar me mua dhe ndjenjat e mia për të po shtohen çdo ditë.

Më thotë që ta lë gruan dhe mbrëmbjen e kaluar më tregoi se po pret një fëmijë. Nuk di çfarë të bëj. Jam i lumtur me gruan time dhe nuk dua ta lëndoj sërish, por nuk mund të ndaloj veten.

Deidre: Patjetër që mund të ndalosh veten. Vajza është shumë më e re se ty dhe shanset për të patur një marrëdhënie të mirë janë shumë të vogla. Jepi fund kësaj lidhje. Thuaji asaj që nuk do ndahesh nga gruaja. Ji i qetë dhe i qartë. Ajo është vetëm 17 vjeçe.

Sigurohu që ajo ta kuptojë se të paturit një fëmijë nuk do e bëjë marrëdhënien më të mirë. Nëse ajo vendos të mbajë fëmijën, jepi atësinë dhe kujdesu për foshnjën. Nëse do jesh i sinqertë me gruan, ekzistojnë mundësitë që të të falë.