FRYMËZIMI NGA VITET 60/ Prada na kthen në modë këtë aksesor në koleksionin e pranverës (FOTO) - AlpeGossip
FRYMËZIMI NGA VITET 60/ Prada na kthen në modë këtë aksesor në koleksionin e pranverës (FOTO)

FRYMËZIMI NGA VITET 60/ Prada na kthen në modë këtë aksesor në koleksionin e pranverës (FOTO)

Prada është shtëpia e modës italiane e themeluar nga stilisti Mario Prada. Patrizio Bertelli është drejtori kreativ i Pradës i cili ka prezantuar koleksionin e ri  për sezonin veror dhe pranveror të 2019.

Patrizio u frymëzua nga  silueta e viteve ’60, si veshjet e kukullave të foshnjave dhe veshjet me dy krahë me jakë të mprehtë.

Gjatë sfilatës ajo që ra në sy ishte aksesori rreth në kokë, i cili është një risi në modë.

Prada kurrë nuk na  zhgënjen asnjëherë  por  koleksioni i ri mund të kosiderohet si një ndër pikat e saj më të forta deri tani.