PALESTRA “SHTËPIA” E DYTË/ Nga Aurela Gaçe tek Xhemi Shehu, bëhuni pjesë e stërvitjes së VIP-eve me këto VIDEO – AlpeGossip
PALESTRA “SHTËPIA” E DYTË/ Nga Aurela Gaçe tek Xhemi Shehu, bëhuni pjesë e stërvitjes së VIP-eve me këto VIDEO

PALESTRA “SHTËPIA” E DYTË/ Nga Aurela Gaçe tek Xhemi Shehu, bëhuni pjesë e stërvitjes së VIP-eve me këto VIDEO

Të mbash trupin në formë dhe të jesh personazh publik për disa nga vajzat e showbizzit shqiptar është shumë e rëndësishme.

Stërvitja është pjesë e jetës së tyre ka raste që e frekuentojnë palestrën dhe çdo ditë ose disa herë në javë për të mbajtur trupin në formën e duhur.

Të themi që palestra është bërë si një shtëpi e dytë për shumë vajza të showbizzit të cilat kalojnë kohë të gjata duke u ushtruar dhe duke bërë trupin e tyre të duket perfekt.

Aurela Gaçe së fundmi ma postuar një video në instagram ku na tregon një pjesë të stërvitjes së saj dhe ushtrimet që duhet të bëjmë dhe ne të tjerët.

Alpegossip.al ju sjell video të tjera të vajzave të shoebizit të cilat merren me palestër dhe me anë të videove të postuara na kanë trreguar dhe ne disa prej ushtrimeve të tyre.

Aulona Musta tashmë njihet për rëndësinë që i kushton fizikut të saj, jo vetëm me ushtrime por edhe me një regjim ushqimor strikt.

Alketa Vejsiu gjithashtu është një nga vajzat e showbizzit që i pëlqen të stërvitet dhe të mbajë trupin në formë.

Xhensila Myrtezaj  gjithashtu merret rregullisht me palestër dhe trupi i saj është shumë në formë, pak ditë më parë na ka treguar se si të stërvitemi dhe disa nga ushtrimet që ajo përdor më tepër.

Xhemi Shehu dhe Orina merren  me palestër dhe po thujse ato stërivetn bashkë pasi kanë dhe profesorin ose instuktorin e njëjtë. Trupi i tyre është në formë dhe mjaft elegant.