I ftohti s’është më justifikim: Këto 5 pozicione seksi janë bërë për dimër! (FOTO) – AlpeGossip
I ftohti s’është më justifikim: Këto 5 pozicione seksi janë bërë për dimër! (FOTO)

I ftohti s’është më justifikim: Këto 5 pozicione seksi janë bërë për dimër! (FOTO)

Seksi gjatë ditëve të ftohta të dimrit është problem më vete, por sigurisht i zgjedhshëm. Je strukur brenda shtratit bashkë me partnerin dhe keni kaq ftohtë, sa po përtoni edhe të merrni frymë. E kemi parasysh, por kjo s’do të thotë ta lini për nesër seksin e sotëm.

Gjithçka ju duhet është thjesht pak orientim drejt stileve më të përshtatshme.

 

1. Misionar në mes të dimrit.

Pozicioni i misionarit është tepër komod edhe nëse bëhet me një batanije afër. Partneri sipër jush, do të bëjë të mos e ndjeni nga asnjë anë të ftohtin.

2. Pozicioni i lugët

Nëse po përtoni dhe s’keni shumë guxim të futeni në aksion, pozicioni i lugët është super alternativë. Ai është pas teje dhe të përqafon ndërkohë që penetron. Po kush nuk e do këtë?!

3. COwGIRL e sigurtë!

Kur jashtë bën super ftohtë, gjëja e fundit që do të bësh është të marrësh drejtimin dhe ta gjesh veten sipër tij. Gjithsesi, nëse e bëni, përpiquni të gjeni këndet e duhura. Le ta pranojmë, me këtë pozicion do të ndihemi gjithnjë si zonja!

4. Përqafimi erotik.

Kështu do t’ju duket sikur jeni një. Të përqafuar dhe më brenda njëri-tjetrit se kurrë. Akti do të ndihet edhe më shumë sepse intimiteti është në kulmin e tij!

5. Arush dimri

Arushi i dimrit është pozicion fantastik për muajt e ftohtë. Partneri duhet të sigurohet të të ngrohë sa më shumë të mundet. Gjithsesi, aq i thellë sa është penetrimi i këtij stili, ka shumë pak gjasa ta ndjeni të ftohtin.

Burimi: Women’s Health