Gabimi i Turit që prishi magjinë e dasmës, Orinda Huta PËRLOTET në emision – AlpeGossip
Gabimi i Turit që prishi magjinë e dasmës, Orinda Huta PËRLOTET në emision

Gabimi i Turit që prishi magjinë e dasmës, Orinda Huta PËRLOTET në emision

Në korrik të vitit të kaluar, Orinda Huta dhe Turjan Hyska i dhanë fund beqarisë me një dasmë madhështore që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve. E ftuar tek “Rudina”, pasditen e sotme Orinda zbuloi të pathëna nga dita më e rëndësishme e jetës së saj. Moderatorja u shpreh se numri 7 është numri i saj me fat prandaj dasma e tyre u mbajt më 27.7.2017. Orinda tregoi që gjithçka dëshironte ta bënte në orën 7, por Turi e “prishi paksa magjinë”.

“Dhëndri u vonua. Donte të vinte në kohë, por nuk erdhi dhe unë e kam pritur poshtë kalasë së Petrelës. Doja që gjithçka të ishte në vendin e duhur në orën 7, por nuk erdhi, erdhi në 7 e 30”, u shpreh Orinda.

Më pas në ekran u shfaq një video me fotot nga dasma e çiftit shoqëruar me një muzikë romantike. Teksa ndiqte videon, Orinda u përlot.