Gal Gadot, femra me sexy e planetit (FOTO) – AlpeGossip
Gal Gadot, femra me sexy e planetit (FOTO)

Gal Gadot, femra me sexy e planetit (FOTO)

Gal Gadot, modeja dhe aktorja e famshme izraelite është femra më seksi e botës. Të paktën sipas vlerësimit të revistës prestigjoze britanike “For Him Magazine”, që e rendit atë në krye të listës së 10 femrave më seksi të globit.

Gal Gadot mbush të hënën 33-vjeç, por ka një karrierë të pasur në art dhe modë, e nisur që në moshën 18-vjeçare kur u kurorëzua si Mis Izraeli e duke vazhduar me role të rëndësishme në filma si “Wonder woman” dhe “Fast and Furious”.

Mes 10 vajzave më seksi të “For Him Magazine” renditen edhe emra si Scarlett Johansson, Lais Ribeiro, Emily Ratajkovski, Beyonce e Jennifer Lawrence.