Gazetari flet hapur për nivelin e teksteve të këngëve shqiptare. Shkrimtari shqiptar e kritikon LIVE – AlpeGossip
Gazetari flet hapur për nivelin e teksteve të këngëve shqiptare. Shkrimtari shqiptar e kritikon LIVE

Gazetari flet hapur për nivelin e teksteve të këngëve shqiptare. Shkrimtari shqiptar e kritikon LIVE

I ftuar në emisionin radiofonik“ IN Traffic”, në IN Radio 105.7 me modetoren Anisa Bega, gazetari dhe Agim Baçi ka folur hapur në lidhje me nivelin e teksteve të këngëve shqiptare.

Anisa e ka pyetur në lidhje me kritikën që ai ka bërë për letërsinë e Albatros Rexhaj, për faktin që ai e ka cilësuar si bajate ose “Letërsia që nuk e kalon rripin e mesit” dhe gazetari është shprehur se edhe në tekstet që Albatrosi ka bërë nuk ka pritur ndonjë gjë të bukur.

Agim Baçi madje ka thënë edhe disa rreshta pa lidhje fare të teksteve të këngëve që po dëgjon rinia shqiptare, që nuk përcjell asnjë vlerë.

Shikoni për më shumë, si është shprehur ai për tekstet e këngëve shqiptare bajate:

AGIM BAÇI I Ftuar në IN Traffic 105.7

Gepostet von INtv Albania am Mittwoch, 2. Mai 2018