Gjen ende disa, shqiptaret e njohura që janë të BUKURA dhe i sheh shpesh pa grim (FOTO) – AlpeGossip
Gjen ende disa, shqiptaret e njohura që janë të BUKURA dhe i sheh shpesh pa grim (FOTO)

Gjen ende disa, shqiptaret e njohura që janë të BUKURA dhe i sheh shpesh pa grim (FOTO)

Imazhi është i rëndësishëm dhe të gjithë duam të dukemi mirë. Ndaj dhe kalojmë shumë kohë para pasqyrës dhe postojmë vetëm fotot më të mira.

 

Megjithatë ka disa vajza të njohura që nuk e kanë aspak problem të pozojnë pa grim. Jo një herë, por shpesh, aq sa ndjekësve iu është bërë e zakontë pamja e tyre natyrale.

Një prej tyre është Emina Çunmulaj. Me linja të përsosura, flokë të bukur dhe një portret shumë të këndshëm, Emina nuk e ka aspak problem të shfaqet e pagrimuar, madje edhe kur trukohet, nuk e tepron.

M I A M I 🌴 mom&daughter #modelmom #modelbaby

A post shared by eminacunmulaj (@eminacunmulaj) on

Miriam Cani është gati gjithmonë e pagrimuar në fotot që poston dhe si pak vajza, duket shumë e bukur, aq natyrale.

Në studio bëhet gjithmonë shumë serioz 🤔

A post shared by Miriam Cani (@miriamcani) on

Arilena Ara, shumë e re dhe shumë e bukur, e ka kuptuar që nuk ka nevojë për makeup.

A post shared by Arilena Ara (@arilenaaraa) on

Elvana Gjata është një tjetër vajzë e bukur shqiptare, që e lë këtë bukuri të lirë nga pesha e makeup-it në shumë foto.

⚔️⚒@poobear @sasha_sirota

A post shared by Elvana Gjata (@elvanagjataaaa) on

Mira Kazhani është një tjetër vajzë e njohur, edhe pse jo modele, që nuk e pëlqen makeup-in dhe pozon shpesh pa grim.

i hate make up ✌️

A post shared by Mira✏ (@mirakazhani) on

Kemi dhe një grup tjetër vajzash që herë realizojnë një grim të plotë, skenik apo tematik dhe herë të tjera e lënë fytyrën krejt natyrale, siç është Julka Gramo…

If you don’t have a smile, I’ll give you one… #GMorningWorld♥️

A post shared by julkagramo (@julkagramo) on

Xhensila Myrtezaj, edhe pse është imazh i një marke makeup-i tani, e kemi parë shpesh pa grim.

 

 

Nëse Xhemi Shehu do të kishte një profil nga mund të merrnim foto, nuk do mungonte në këtë përzgjedhje, pasi shpesh prezantuesja e bukur është shfaqur pa pikë grimi duke u dukur shumë bukur.

Ndoshta të gjithë duhet ta provojmë…Herën e parë mund ta kemi pak problem, por pastaj do mësohemi!